Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.

Daha fazla bilgi için bir hekim veya eczacıya başvurunuz.

Son Güncelleme Tarihi:
10.07.2015

 
 
 
Ar-Ge

Francis Cuss, MB BChir, FRCP,İcra Kurulu Başkan Yardımcı, Bilimsel Konular ve Ar-Ge
Başkanı Bristol-Myers Squibb şirketinin Ar-Ge çalışmalarının geleceği anlatıyor

Şirketimizin “Hastaların ciddi hastalıklar ile mücadelesine yardımcı olan yenilikçi ilaçlar keşfetme, geliştirme ve sunma” misyonunu ciddiye alıyoruz.

Bristol-Myers Squibb’de yeni ilaçlar keşfetmek ve geliştirmek için en gelişmiş bilim ve teknolojiden yararlanıyoruz. Başarımızın ölçütü hastalara yeni tedavi imkanları sunarak ve daha da önemlisi umut vererek onların hayatlarında yaratabileceğimiz farktır.

Ar-Ge ekibimiz 2002’nin sonlarından bu yana kanser, ciddi zihinsel hastalıklar, HIV/AIDS, hepatit B, romatoid artrit, kardiyovasküler hastalık, organ transplantasyonu ve diyabet tedavisi için on üç önemli ilacın piyasaya sunulmasına yardımcı olmuştur. Bu ilaçlardan dördü biyolojik ilaçtır. Ciddi hastalıklarla savaşta biyolojik ilaçların rolü giderek önem kazanmaktadır. Gelişmekte olan kompenentlerimizin üçte birinden fazlası biyolojik ilaçtır.

Ürün portföyümüz piyasaya çıkmaya devam etmektedir. 2011’de 14 yeni kompenent klinik öncesi gelişime girdi ve dördü orta-evre klinik çalışmaya geçiş gösterdi. Ek olarak, üç yeni ilacın onayını aldık – bu bir yıllık süre içerisinde etkileyici bir sayıdır.

Yeni nesil BioPharma liderliği vizyonu sahibi olarak yeniliğe, bütünlüğe ve sürekli gelişime odaklanarak geleneksel bir ilaç şirketinin ve en son teknolojilere dayalı bir biyoteknoloji şirketinin en iyi unsurlarını bir araya getireceğiz.

Ar-Ge stratejimiz, öncelikle hedeflenen biyolojik ilaçlarda deneyim ve uzmanlığımızı arttırmanın yanı sıra yüksek etkili küçük moleküllerin keşfi ve geliştirilmesindeki deneyimimizden güç alarak karşılanması gereken önemli tıbbi ihtiyaçları takip etmektir.

Geçmişi temel alarak geleceğe ilerliyoruz. Saydığımız tüm bu unsurlar yeni nesil BioPharma lideri olmanın bir parçasını teşkil etmektedir.