Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.

Daha fazla bilgi için bir hekim veya eczacıya başvurunuz.

Son Güncelleme Tarihi: 26.04.2013

 
 
 
Başarılarımız

Bristol-Myers Squibb’i farklı kılan nedir? Ciddi hastalıklarla mücadele eden hastalara karşı sorumluluğumuz ve bu hastalıklarla mücadelede yenilikçi ilaçlar bulmaya odaklanmamız.

Yıllar boyunca Bristol-Myers Squibb ve çalışanları Ulusal Teknoloji Madalyası, Tıbbi Araştırma dalında Lasker Ödülü ve Prix Galien Ödülü dahil olmak üzere sayısız ödül aldı ve takdir topladı. Ayrıca yıllardır, çalışan anneler için en iyi şirketlerden biri, bilim insanları için harika bir çalışma ortamı ve çevre, sağlık ve güvenlik konusunda tanınmış bir sektör lideri olarak alkışlandık.>

Aldığımız ödül ve takdirlerden bazıları:

Eylül 2012’de, Bristol-Myers Squibb 2012 Working Mother (Çalışan Anne) dergisi tarafından 2012 yılı için En İyi 100 Şirket arasında gösterildi, ki şirketimizin bu art arda 15. kez listeye girişiydi. Başarının ödülü olarak Bristol-Myers Squibb bu yıl Working Mother Onur Listesi'nde yer alacak.

Temmuz 2012’de, kurumsal etik ve uyumluluk konusunda en iyi uygulamaları araştıran ve destekleyen uluslararası düşünce kuruluşu Ethisphere Institute, Bristol-Myers Squibb’e Uyumluluk Lideri Ödülü’nü verdi. Ödül, uyumluluğa proaktif olarak kaynak yatırmaya karar vermiş, önemli paydaşlarına uyumluluk ve etiğin organizasyon için mutlak bir öncelik olduğu konusunda net sinyaller veren, sektöründe lider etik ve uyumluluk programlarına sahip şirketlere veriliyor.

Bristol-Myers Squibb, Corporate Responsibility (Kurumsal Sorumluluk) dergisinin 2012 En İyi 100 Kurumsal Vatandaş listesinde birinci sırada yer aldı. Şirket 2009 yılında da birinci sıradaydı.

DiversityBusiness.com Bristol-Myers Squibb’i 2012 yılı için. Çokkültürlü İş Fırsatlarında İlk 50 Kuruluş listesinde aday gösterdi. Div50, bilindiği gibi, pazarda kendilerini çeşitliliğe sahip işlerle ilişkileri sayesinde farklılaştıran şirketlerin en tanınmış sıralaması haline geldi.

2011’de, Bristol-Myers Squibb önde gelen bir Avrupalı sürdürülebilirlik derecelendirme şirketi olan Oekom Research'ten dördüncü kez En İyi Şirket derecesi aldı. En İyi Şirket Statüsü, sosyal ve çevresel kriterler baz alınarak, sektörlerinde lider şirketlere veriliyor.

Bristol-Myers Squibb, Newsweek’in Green Rankings listesinde Amerika’nın en büyük 500 kurumu arasında 78. sırayı aldı.

Ocak 2011’de Bristol-Myers Squibb, R&D Directions dergisi tarafından ilaç sektöründe "En Yenilikçi Projelere" sahip şirket ilan edildi.

Claremont McKenna College’da Roberts Çevre Merkezi tarafında yayınlanan bir raporda Bristol-Myers Squibb sürdürülebilirlik raporunda ilaç sektöründeki en yüksek puanı aldı. Rapor dünya genelinde en büyük 26 ilaç şirketinin çevre ve sosyal raporlarını değerlendirerek Pasifik Sürdürülebilirlik Endeksi puanlarını bir araya getiriyor.

Bristol-Myers Squibb ard arda dört yıl 2010 Kurumsal Eşitlik Endeksi’nde yüzde 100’lük en iyi dereceyialdı. İnsan hakları örgütü olan Human Rights Campaign Foundation tarafından yıllık olarak yayınlanan rapor, büyük ABD işverenlerinin ve bu işverenlerin politika ve uygulamalarının derinlemesine analizini ve derecelendirilmesini yapıyor.

BBristol-Myers Squibb, PM360 dergisi tarafından 2009 Trailblazer Yılın Şirketi ödülünü aldı. Seçim kriterleri arasında toplumsal duyarlılık, hasta erişimi, çevre bilinci, çalışan gelişimi ve yenilikçilik bulunuyordu.

Web sitemize Interactive Media Awards tarafından 2009 yılında İlaç Şirketi Olarak Sınıfının En İyisi ödülü verildi.

Bristol-Myers Squibb 2009 Dow Jones lider sürdürülebilirlik odaklı şirketler Kuzey Amerika Sürdürülebilirlik Endeksinde yer aldı.

Bristol-Myers Squibb'in Yatırımcı İlişkileri departmanı, öncelikle uluslararası finansa odaklı olan lider bir uluslararası kurumlararası yayıncı Institutional Investor dergisinin anketinde yatırımcılar tarafından ilaç sektöründeki en iyi işletme seçildi.

Bristol-Myers Squibb Exelixis ile işbirliği sonucunda Alliance 2009 Çığır Açan İş Ortaklığı Ödülü’nü aldı. Biyoteknoloji ve ilaç şirketleri arasında dünyanın en iyi ve en yenilikçi ortaklığını onurlandıran bu prestijli ödülü şirketin ikinci alışıydı.

FORTUNE China, Bristol-Myers Squibb Çin’i,Bristol-Myers Squibb'in Asya’da hepatit farkındalığı, hepatitin önlenmesi ve bakımı çalışmaları sebebiyle 2009 İlk On Yeşil Şirket listesine aldı. 2002 yılından bu yana, Bristol-Myers Squibb Çin’de yedi milyon kişinin yararlandığı 11 hepatit önleme ve kontrol projesinde Bristol-Myers Squibb Fonu ve kâr amacı gütmeyen yerel kuruluşlarla birlikte çalıştı.

Barron'un 2009 En Saygın Şirketler Anketinde Bristol-Myers Squibb dünyanın 40. en saygın şirketi olarak gösterildi. Anket yatırım yöneticilerinin piyasa değerine dayanarak dünyanın 100 büyük halka açık şirketi hakkındaki görüşlerini yansıtıyor. Güçlü yönetim, sağlam iş stratejisi, etik uygulamalar ve finansal performans dahil olmak üzere çeşitli nitelikler toplam puana etki ediyor.

Sosyal yönden sorumlu yatırım konusunda lider Calvert, sosyal yönden sorumlu şirketlerin performansının ölçülmesinde geniş tabanlı, titiz bir şekilde yapılandırılmış kıyaslama endeksi olan Calvert Social Index®, (Sosyal Endeks) geliştirdi. Calvert'in Sosyal Araştırmalar Departmanı ABD’nin en büyük 1.000 şirketini yıllık olarak analiz ediyor. Bristol-Myers Squibb Sosyal Endekste 2003 yılından beri yer almaktadır.

Kıdemli başkan yardımcısı, genel müşavir ve genel sekreter Sandra Leung, Asian American Legal Defense and Education Fund tarafından 2009 Justice in Action ÖdülüÖdülü ile onurlandırıldı. Adalet ve eşitliğin gelişimindeki üstün başarı ve katkı göstermiş kişileri onurlandıran ödül Mart ayında New York’ta verildi.

American Chemical Society’nin (Amerika Kimya Derneği) Tıbbi Kimya Bölümü, Nörobilim Keşif Kimyası, Araştırma ve Geliştirme İcra Direktörü John E. Macor’a 2009 Robert M. Scarborough Ödülü’nü verdi. Bu prestijli ödül, farmasötik bileşenlerin keşfinde belgelenmiş başarıya sahip ve ilaç sektörü araştırmalarında önemli katkıları bulunan 50 yaşın altındaki bilim insanlarına verilir. Macor, anti-migren ilaçlarının keşfinin yanı sıra diğer bazı klinik keşifleri nedeniyle ödüle layık görüldü.